شیرین عسل مامان

من و کودکان از جان عزيزترم

                           

                نایت اسکین

موضوع :

نوشته شده در شنبه 22 بهمن 1390ساعت 3:25 توسط شیوا |

اگر فكر مي كنيد كه شكست خواهيد خورد ، مي خوريد . اگر فكر مي كنيد كه بي جراتيد ، هستيد . اگر دوست داريد كه برنده باشيد ، اما فكر مي كنيد كه نمي توانيد ، مطمئن باشيد كه نمي توانيد . اگر فكر مي كنيد كه بازنده خواهيد شد ، مي شويد . براي هر چه در اين جهان است ، موفقيت با اراده آدمي آغاز مي شود ، و همه چيز بسته به ذهن شماست . اگر احساس بي منزلتي مي كنيد ، همين گونه ايد . براي بالا رفتن بايد بزرگ فكر كرد . قبل از بردن هر جايزه اي ، اطمينان به خود لازم است . نبردهاي زندگي هميشه به نفع قوي ترين ها و يا سريع ترين ها پايان نمي گيرد بلكه دير يا زود برد با كسي است كه بردن را باور دارد .

آیا تا کنون از خود پرسیده اید که موفقیت به چه معناست . هر کس بر اساس تفکری که از موفقیت دارد به آن معنا می بخشد .اکثر روانشناسان موفقیت را اینطور تعریف می کنند: موفقیت سپری کردن زندگی در شادی و آرامش و تندرستی است.و اما چگونه به موفقیت دست یابیم. سه قدم عمده ای که باید در جهت نیل به موفقیت برداشته شود عبارتست از:

1-   بررسی مساله

2-   قبول راه حل و شناخت آن توسط ضمیر باطن.

3-   ایمان خالصانه نسبت به اجرای آن.

در هنگامی که نیات قلبی خود را به زبان می آورید از ادای این کلمات خودداری کنید و به اصطلاح ضعف نشان ندهید:

-        خیلی دلم می خواست که معالجه شوم.

-        ای کاش به مراد دلم می رسیدم.

اگر دچار مشکل یا ناراحتی شدید به خونسردی از آن درگذرید و به خود بگویید:این نیز بگذرد.

مشکلات ما را قوی و به سمت پیروزی های بزرگ تر هدایت می کنند.کوهنوردی آسان نیست ، اما منظره ای هم که از قله کوه دیده می شود ، بسیار زیباست.

وقتی کار به مشکل می خورد، نه دیگران را سرزنش کن و نه خود را ،انسان وقتی شنا یاد می گیرد که از فرو رفتن در آب نترسد.

همیشه از انسان موفق می پرسند ؟ راز موفقیتتان چیست؟ اما هرگز از انسان شکست خورده نمی پرسند: راز شکستتان چیست؟

تفاوتی که بین شکست و موفقیت وجود دارد ، در نگرشی است که افراد نسبت به موانع ، ناتوانیها، دلسردیها و دیگر شرایط نومید کننده دارند.

پنج راهنمایی که به شما کمک می کند از شکست پیروزی بسازید ، به قرار زیر است:

1-   موانع را مطالعه کنید تا بتوانید مسیر خود را به سوی موفقیت هموار سازید . هنگامی که مغلوب می شوید ، درسی بگیرید و به قصد پیروز شدن در مرتبه بعد به راه خود ادامه دهید.

2-   شهامت آن را داشته باشید که منتقد سازنده خودتان باشید. عیوب و ضعفهای خود را پیدا کنید و سپس در پی اصلاح آنها برآیید.

3-   شانس خود را محکوم نکنید. هر یک از موانع را مورد بررسی قرار دهید و اشکالات را پیدا کنید. از یاد نبرید که با مقصر دانستن اقبال خود به هیچ یک از هدفهایتان نمی رسید.

4-   پشتکار را با آزمایش ترکیب کنید. به هدف خود وفادار بمانید، ولی به خاطر درماندگی و بیچارگی سر خود را به دیوار نکوبید. راههای جدید را امتحان کنید.

5-   به خاطر داشته باشید که هر وضعیتی مانند سکه یک روی خوب دارد. آن روی خوب را پیدا کنید . جنبه های مثبت را ببینید و نومیدی را از خود دور کنید.

امید به پیش می نگرد ، حال آنکه ایمان یقین دارد که پیشاپیش ستانده است و هماهنگ با آن عمل می کند.

موضوع :

نوشته شده در چهارشنبه 25 مرداد 1391ساعت 17:14 توسط شیوا| |
طراح : پیچک دات نت